Виставка

Моє Трипілля

У червні-липні 2019 року в Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького пройшла виставка художньої кераміки Оксани Чепурної «Моє Трипілля».

В експозиції «Моє Трипілля» було запрезентовано настінні декоративні тарелі, пласти, кахляні панно, своєрідні керамічні «килими», а також об’ємна пластика та кераміка для просторово-архітектурного середовища.

Дивосвіт керамічного «Трипілля» Оксани Чепурної своєю назвою поєднується з праджерелами української мальованої кераміки та витоками властивого для неї ручного розпису кольоровими глинами-ангобами.

Експозиція виставки -
понад 125 керамічних виробів.Стилістику творів визначає віртуозне володіння й широке застосування автором таких давніх технік ручного керамічного розпису, як «ріжкування» й «фляндрівка», що містять різноманітні виражальні можливості й диктують різні способи орнаментації, посідаючи з-поміж композиційних засобів провідну роль у творенні декоративного образу.

Оригінальний творчий доробок Оксани Чепурної, представлений цьогоріч у Національному музеї ім. А. Шептицького у Львові, дає можливість говорити про масштаб й основні магістралі мистецьких пошуків знаної керамістки. Творчість Оксани Чепурної актуалізує мистецтво кахлі в культурному контексті ХХІ століття. Вона рішуче єднає минуле із сучасністю, повертаючи нас до призабутих цінностей національної культури.